NYBC Group

Public·24 members

Universitatea Craiova vs Politehnica Iaşi în direct online 16 decembrie 2023

acum 13 ore — Universitatea Craiova – FC Voluntari Live Video Online în ...Prosport · Cornel Popescu · 30 apr. 2022 (FOTBAL###) Politehnica Iaşi vs Petrolul ...

Repriză secundă nebună cu două eliminări, una anultaă de VAR și un gol superb în prelungiri Repriza a doua a fost total opusă. Masată în propria jumătate în prima repriză, Craiova a ieșit la joc și a controlat ostilitățile chiar și în inferioritate numerică. Iar dacă în meciul cu Sepsi schimbarea de la pauză a decis jocul, de această dată Leo Grozavu, suspendat, nu s-a dovedit la fel de inspirat. Tehnicianul i-a scos la pauză pe Luis Phelipe și Ștefanovici și a introdus doi atacanți pe post de extreme – Vojtus și Gheorghiță, dar care nu au adus nimic în jocul ofensiv al Iașiului. În schimb, italianului Costantino, debutant pe banca Craiovei, i-au ieșit mutările, iar un jucător venit de pe bancă a adus egalarea în prelungiri. 16:22 Min. 45+3: Pauză! Arbitrul pune punct primei reprize! Moldovenii intră în avantaj la vestiare la pauza meciului cu FC U Craiova. 15:55 Min. 20: GOL NEVALIDAT pentru FC U Craiova! Oltenii au reușit să introducă mingea în plasă, însă golul nu a fost validat de asistent, din cauza unui offside la Albu. 15:48 Min. 12: GOL POLI IAȘI! Alin Roman deschide scorul în Copou cu un șut superb trimis cu dreptul, de la aproximativ 25 de metri. La trei zile după victoria cu Sepsi, Iașiul a fost aproape de al al doilea succes consecutiv pe teren propriu, dar nu a reușit decât un 1-1 (1-0) în fața Craiovei lui Mititelu, deși a jucat în superioritate numerică din minutul 66! Alin Roman, gol superb în debutul partidei După ce a decis meciul cu Sepsi, de joi, brazilianul Luis Phelipe a fost trimis din start pe teren de antrenorul Leo Grozavu, iar brazilianul a oferit un assist pentru golul spectaculos al lui Alin Roman. În minutul 13, cei aproape 6. 000 de spectatori prezenți în Copou au erupt la reușita superbă a lui Roman. Mingea s-a dus „glonț” în plasa laterală a colțului lung. 15:30 Min. 1: A început partida! Arbitrul a fluierat startul confruntării dintre Poli Iași și FC U Craiova! 14:40 ECHIPELE DE START Poli Iași: Ailenei – Martac, Fl. Ilie, Katanec, Ispas – A. Roman, Bordeianu, Marchioni, Stefanovici – S. Buș, Luis Phelipe Rezerve: Jankov, Vojtus, Samayoa, Itu, Tincu, Jatoba, Gheorghiță, R. Luis Phelipe i-a pasat scurt la 30 de metri de poartă, iar decarul Iașiului nu a mai stat pe gânduri, șutând puternic și plasat în dreapta lui Gurău. Același Roman putea face dubla trei minute mai târziu, dar șutul din lateral stânga, la colțul lung, a fost respins de această dată de Gurău. Craiova a replicat în minutul 19 și la prima fază periculoasă în careul lui Ionuț Ailenei a reușit să înscrie, prin Bahassa, dar golul a fost anulat după consultarea VAR. Scăpată cu bine după acest moment, Poli a reveni în atac, a presat în permanență, iar Ștefanovici a fost aproape de 2-0, în minutul 32. Brazilianul Phelipe a centrat perfect din partea stângă, iar Ștefanovici, aflat la bara a doua, a reluat din șapte metri, însă Gurău a scos cu un reflex incredibil de sub transversală. Ultima fază periculoasă a primei părți s-a consumat în careul Iașiului, Compagnucci găsindu-l la post pe Ailenei, cu o lovitură de cap (38). Politehnica Iasi - Universitatea Craiova Rezumat 12 aug. 2023 — Meciuri asemănătoare. Romanian Liga I In direct acum. FC U Craiova 1948 Faceți din Eurosport sursa preferată pentru sporturi online, de la ... Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4 în etapa 2 din 12 aug. 2023 — Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea cu Poli Iași, scor 4-1, în runda cu numărul 5 a Superligii. Markovic, Mitriță, Ivan și ... Universitatea Craiova vs Poli Iași în direct online 16 decem acum 3 ore — Universitatea Craiova vs Poli Iași în direct online 16 decembrie 2023 Curent 12 aug. 2023 — Vezi Video Online AICI cele mai importante faze ... LIVESTREAM! U Craiova️ Politehnica Iasi #soccer acum 1 zi — nutv.my.id/soccer.php?watch=U-…tehnica-Iasi#v4fhwu. Experience the game-changing U Craiova vs. Politehnica Iasi Live Stream | 12/16/2023 ... LIVE VIDEO ǀ Poli Iaşi – FC ”U” Craiova, duminică, de la 22 oct. 2023 — LIVE VIDEO ǀ Poli Iaşi – FC ”U” Craiova, duminică, de la 15:30, la Prima Sport 2. Meciul orgoliilor dintre moldoveni şi olteni. Voluntari vs Universitatea Craiova în direct 2022 15 decembr acum 1 zi — FCU Craiova vs Botoşani în direct online 11 decembrie 2023 B acum 4 Poli Iași vs Botoşani în direct live 18 sep 17 Classificações de ... Poli Iași – FC U Craiova 1-1, în runda a 13-a din Superliga 22 oct. 2023 — Online pe www Albu, V. Achim – Bahassa, Chițu, Van Durmen – Blănuță Rezerve: R. Popa, R. Negru, Mascarenhas, Buta, Vl. Pop ... Cum Iașiul nu a mai jucat nimic, încercând doar să conserve rezultatul, Craiova a ieșit la joc, iar meciul a curs într-o singură direcție în partea a doua. În minutul 59, Dos Santos l-a găsit la post pe Ailenei, cu un șut de la marginea careului, același portar al lui Poli scăpând de eliminare în minutul 61, cu ajutorul VAR. Chițu a scăpat pe o contră, portarul Ailenei, ieșit în afara careului, l-a lovit pe atacant cu capul în piept, iar arbitrul Iulian Dima i-a arătat ieșeanului cartonașul roșu. După consultarea VAR, Dima a revenit asupra deciziei și a dat doar galben, considerând că goal-keeperul Iașiului nu a faultat în postură de ultim apărător. CS Universitatea Craiova vs ACSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova ACSM Politehnica Iași rezultate live (video transmisiune în direct) începe in data de 16 dec. 2023 la ora 15:00 pe Stadionul Ion ... Universitatea Craiova vs Poli Iași în direct online 16 decem 22 oct. 2023 — Universitatea Craiova vs Poli Iași în direct online 16 decembrie 2023 Sport 22 oct. 2023 — Nu există nici un meci direct între Politehnica .